ПРО ВІДКРИТИЙ 52 й ЗЛІТ ТУРИСТІВ ХАРКОВА проводиться 28-30 вересня 2012 р.

Про это традиционное мероприятие я уже кому-то даже говорил. Но интересно другое - что можно это понаблюдать и что-то попробовать.

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ВІДКРИТИЙ 52 й ЗЛІТ ТУРИСТІВ ХАРКОВА.

1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ
Зліт проводиться з метою розвитку, популяризації і пропаганди спортивного туризму як здорового спосо-бу життя, підвищення спортивної майстерності туристів, рівня їх технічної і тактичної підготовки, спілкування од-нодумців, обмін досвідом, зміцнення туристських зв’язків, визначення сильніших команд.

2. TEPMIH I МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ
Зліт проводиться 28-30 вересня 2012 р. на “Партизанській галявині ” поблизу селища. Есхар, за будинком відпочинку «Сів. Донець».

3. КЕР1ВНИЦТВО
Загальне керівництво здійснює Управління з питань фізичної культури та спорту Харківської міської ради. Федерація спортивного туризму Харківської області та Харківський обласний туристсько-спортивний союз (ХОТСС). Безпосереднє проведення зльоту покладається на головну суддівську колегію (ГСК).

4. УЧАСНИКИ
До участі в зльоті запрошуються команди секцій туризму, колективів фізкультури, організацій, підпри-ємств, учбових закладів, збірні команди жителів міста та області, а також команди інших областей України. Склад команди 18 спортсменів: представник, 2 судді, відповідальній за конкурси, 12 основних та 2 запасних спортсмени (до складу команди обов’язково входять не менш 2-х жінок). Вік учасників змагань - не молодше 16 років. Страху-вання учасників змагань обов’язково. Кожна команда обов’язково надає 2 –х кваліфікованих суддів.

5. ПРОГРАМА
28 вересня - заїзд команд та розміщення ( з 9.00), робота мандатної комісії (до 10.30), нарада ГСК з представниками команд (11.30), урочисте відкриття (12.00), змагання з велотуризму (з 12.30).
29 вересня - змагання з техніки туризму (12-30), обмін досвідом, зустрічі з ветеранами, конкурсна та культу-рна програми, нарада ГСК з представниками команд (20-00), нічне орієнтування (21-00).
30 вересня - нарада ГСК з представниками команд (8-00), змагання -похід-крос (9-00), конкурсна та куль-турна програми, підведення підсумків, нарада ГСК з представниками команд (15-00), наго-родження переможців, закриття зльоту (16-00).

6. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ
На зльоті проводяться зустрічі, спілкування, обмін досвідом, спортивні змагання та конкурси. Перелік за-ходів та умови спортивної програми, нічного орієнтування та конкурсів будуть представлені на нараді ГСК з пред-ставниками команд.
6.1. Спортивна програма
1. Похід-крос відповідає третьому класу
2 Змагання з техніки туризму:складаються з окремих змагань з видів туризму:
велосипедна та гірська дистанції відповідають другому класу,
водна дистанція відповідає першому класу.
Залік по спортивній програмі отримує команда, яка приймала участь в обох видах змагань та пройшла всі дистанції. При однаковій суми місць право першості надається команді, яка має кращі результати у похід-кросі. Окремо визначаються переможці у кожному виді змагань.
6.1.1. Похід-крос.
Довжина 5-6 км. Кількість етапів – 6-8 ( в'язання вузлів, самонаведення та проходження переправи, маятник, спуск по схилу із самострахуванням, підйом по схилу із самострахуванням, орієнтування, та інше).
Склад команди - 6 спортсменів , у тому числі не менше однієї жінки.
Командне та особисте спорядження повинно забезпечувати проходження дистанції з усіма видами страховки. Необхідна наявність аптечки для здійснення першої медичної допомоги, сірників, ліхтарика.
6.1.2. Змагання з техніки туризму
Змагання з техніки туризму складаються з окремих видів змагань:
• техніка водного туризму,
• техніка гірського туризму,
• техніка велосипедного туризму
Склад команді 6 спортсменів, у тому числі не менше 1 жінки У кожному виді змагань склад команди по 2 спортсмени.
Переможці визначаються окремо у кожному виді змагань.
Залік у змаганнях з техніки туризму отримує команда, яка приймала участь в усіх видах змагань та пройшла дистанції. Переможець визначається по меншій сумі місць. При однаковій сумі місць перевагу ма-ють: техніка гірського туризму, техніка велосипедного туризму, техніка водного туризму.
6.2 Нічне орієнтування.
Нічне орієнтування по вибору з контрольнім часом - 1 година.
Склад залікової команди 4 спортсмени .
Командне та особисте спорядження повинно забезпечувати аварійний вихід з дистанції. Необхідна наяв-ність не менш 2 ліхтариків, компасів, аптечки для здійснення першої медичної допомоги, сірників.
6.3. Конкурсна програма.
Проводиться з метою переймання кращого досвіду та виховання здорового відношення до турист-ського побуту, почуття гумору, естетичного виховання молодих туристів.
У конкурсах приймають участь усі, перебуваючи на зльоті.
У програмі конкурсів:
• Конкурс таборів (екологія, наглядна агітація, організація побуту, естетика та інше).
• Конкурс фотокарток на туристську тематику (3 фото розміром не менше як 13х18).
Визначення результатів конкурсу - шляхом експертної оцінки. Переможець визначається по найбільшій сумі балів по конкурсу.

7. ФІНАНСУВАННЯ
Витрати, пов'язані з проведенням зльоту: харчування суддівської колегії та нагородження переможців - за рахунок управління з питань фізичної культури та спорту Харківської міської ради. Інші витрати на проведення зльоту за рахунок Федерації спортивного туризму Харківської області та Харківського обласного туристсько-спортивного союзу.
Витрати пов'язані з відрядженням команд (проїзд, харчування) - за рахунок відряджуючих організацій.

8. ЗАЯВКИ ТА СПОРЯДЖЕННЯ
Попередні заявки надаються в ХОТСС за адресою: майдан Руднєва 3 ( e-mail: xotcc@ukr.net ), до 19 верес-ня 2012р. Іменні заявки встановленого зразка (із візою лікаря та печаткою організації) надаються на зльоті – 28 вересня. Засідання представників відбудеться в приміщенні ХОТСС 19 вересня 2012р. о 19.00.
Спорядження: бівуачне, страховочне, особисте та командне, 4 вірьовки, байдарка, веломашина, компас, ліхтарики, аптечка.
Кожна команда надає ГСК: 1 вірьовка (40 м), 3 карабіни ( для організації дистанцій).
Страхові поліси надаються одночасно з заявкою.

9. ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТА ТА НАГОРОДЖЕННЯ
Результати змагань визначаються відповідно Правил змагань зі спортивного туризму. Визначення резуль-татів конкурсів - шляхом експертної оцінки.
Нагородження здійснюється окремо по спортивній програмі, нічному орієнтуванню та по конкурсам.
Переможці та призери зльоту у загальному заліку по спортивній програмі нагороджуються дипломами управління з питань фізичної культури та спорту Харківської міської ради.
Довідки за телефоном ( 057 ) 731-29-52 ХОТСС з 17.00 до 21.00 по середам та за тел.. 0664089318,0965748505 Євгенія Миколаївна

Положення е офіційним викликом на зліт.

ПРО ВІДКРИТИЙ 52 й ЗЛІТ ТУРИСТІВ ХАРКОВА проводиться 28-30 вересня 2012 р.: 7 комментариев

 1. Петя, ты же всегда был против бюрократии. А теперь публикуешь такой официоз 🙂

  ps. за информацию спасибо.

 2. Да официоз, по прежнему против бюрократии… Из всего можно-нужно получать пользу. Там можно посмотреть исполнение горной (и др.) техники теми, кто это умеет делать в условиях соревнования и только в рамках правил (за нарушение — штраф). Что-то можно будет попробовать, может в чем-то поучаствовать при желании. И все благодаря тому, что там будет инфраструктура.
  В ближайшее воскресенье (16 сен) будет тренировка (в смысле я там буду) по горной технике недалеко от Эсхаровской плотины, около «скалолазного дуба». Предполагается не только скалолазание. Может там будут и будущие участники соревнований (29-30 сент). Там около одинадцати, предполагается в основном попадание туда через эл-ку 8-30 с Лосево. Если у кого есть желание на тренировку — говорите.

 3. Если у кого есть интерес на 29-30 сент — сигнальте. Туда полноценно с ночевкой, чтобы все охватить, если без ночевки, то на субботу. Погоду пока обещают хорошую.

 4. Жаль, что не было интереса. Погода баловала. Выехать туда на пикник и познакомиться со всеми видами туризма в действии в качественном исполнении, редкая возможность. Как я обещал (на 99%), с моей подачи можно было (на 100%) самому или попробовать каждый вид или поучаствовать при желании. Попробовать и вело, и горный, и водный, по поставленной трассе, посмотрев сначала участников команд. Спокойно оставлять без «караульного» палатки и смотреть, гулять и …грибы… Еще это был первый в истории случай, когда на поляне до этого не было бардовского слета, как известно в этом году перебравшегося на Фигуровку. Отсутствие их пребывания и присутствие дров, приятно радовало туристов(я совсем не против бардовского слета и сам в этом году туда собирался). Опробовал наконец-то свою приобретенную турбо-печку, остался доволен результатом.

  1. Не тот формат рекламы, Tarkus верно подметил. Была бы пара фоток с костром, рекой и грибами… Народ бы потянулся )

 5. Дык «Была бы пара фоток с костром, рекой и грибами… » — это ж потом появляется, как все произошло… Я не очень люблю формат рекламы, конечно понимаю, что она работает.

 6. ну, я, положим восприняла, что это будет именно соревнование для умеющих… и не совсем осознала, что учиться там можно будет… а просто смотреть — ну, это такое… как на футбол поглядеть. или я не права?

  эх, жаль что про тренировку у большого дуба поздно узнала.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.

Прикрепить картинку